Fi̇zi̇k Mühendi̇sli̇ği̇

Uluslararası Yaşam ve Mühendislik Bilimleri Konferansı Başarıyla Tamamlandı

27.06.2019

27-29 Haziran 2019 tarihlerinde Prof. Dr. Emine CAN başkanlığında bilim, mühendislik, sağlık bilimleri ve uygulamalı bilimlerdeki son gelişmeleri tartışmak üzere düzenlenen 2. Uluslararası Yaşam ve Mühendislik Bilimleri Konferansı'na (ICOLES 2019) yurtiçinden ve yurtdışından araştırmacılar, akademisyenler katıldı.

Etkinlik sırasında, doğa ve mühendislik bilimlerindeki son teorik ve metodolojik eğilimlerle ilgili bilgi ve sonuçları paylaşmak için uluslararası bir forum kuruldu. Bu açıdan ICOLES-2019, doğa ve mühendislik bilimlerinin tüm disiplinlerine önemli bir teorik ve pratik katkı sağlamıştır.

6 Eylül 2018 tarihinde Kıbrıs Bilim Üniversitesi sponsorluğunda Girne-Kıbrıs'ta büyük bir başarıyla gerçekleştirilen 1. Uluslararası Yaşam ve Mühendislik Bilimleri Konferansı, ikinci kez İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve IEEE tarafından düzenlenen ve İstanbul Medipol Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlendi. Konferans, 8 ana konuşmacının sunumları, üç paralel oturum, 157 sözlü sunum ve 18 poster sunumu ile tamamlandı.