Fi̇zi̇k Mühendi̇sli̇ği̇

5. ULUSAL İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÖĞRENCİ KONGRESİ

17.05.2024

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü İSG Anabilim Dalı Başkanlığı öncülüğünde 25-26 Nisan 2024 tarihlerinde “5. ULUSAL İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÖĞRENCİ KONGRESİ”gerçekleştirildi.

Üniversitemizin merkez kütüphanesinde gerçekleştirilen kongrenin açılış programına; Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK, TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk SELEK, İMÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kaan KEÇECİ, Kongre Başkanı Prof. Dr. Emine CAN, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Yoğun katılımın olduğu kongre akademisyen ve öğrencilerimizden oluşan grubun müzik dinletisi ile başladı.  Ardından  İMÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kaan KEÇECİ ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Emine CAN’ın açılış konuşmaları gerçekleşti. Açılış konuşmalarının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK, kongreye dair bir konuşma gerçekleştirdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK konuşmasında “Yükseköğretim, bütün gündemlerin içerisinde olmak zorunda, dünden kalmış bir gündemin anlamı yok artık maalesef. Bugünü yakalayarak geleceği keşfetmemiz gerekiyor. İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’nin bu bağlamda ayrı bir katkı oluşturacağına inanıyorum. Şu an burada yalnızca uzmanların oluşu değil, genç arkadaşlarımızın, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimiz de sürecin içerisinde olmaları bana ümit veriyor.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK’in konuşmalarının ardından TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk SELEK konuşmasında “İş Sağlığı ve Güvenliği alanında çalışanların mesleklerini en iyi yapan kişilerden oluşması gerekmektedir. TUBİTAK olarak, öğrencilerin İş Sağlığı ve Güvenliği alanında gerçekleştirecekleri projeleri her zaman destekliyor ve takip ediyoruz.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK, günün anısına Dr. Hasan Selçuk SELEK’e hediye takdim etti.

Ayrıca kongrenin son günü katılım sağlayan öğrencilere özel yat gezisi düzenlendi.

Kongremizin gerçekleşmesinde büyük bir özveri ile çalışan değerli akademisyenlerimiz Prof. Dr. Emine CAN, Prof. Dr. Hayriye Sundu Pamuk, Prof. Dr. Nureddin Türkan, Prof. Dr. Ayşe Okanlı , Prof. Dr. Kaan Keçeci, Doç. Dr. Mustafa Coşkun, Doç. Dr. Fatih Mehmet Coşkun, Dr. Öğr.Üyesi Semran İpek, Arş.Gör.Dr. İlknur Gündüz Aykaç, Arş.Gör. Rumeysa Kinsiz’a  çok teşekkür ederiz.

Kongreye hazırlık sürecinde yapılan çalışmalara destek sağlayan Fizik Mühendisliği bölüm öğrencilerimizden Selim Furkan Serim, Rukiyye Kartal, Yağmur Yaman, Ümit Akkuş, Abdullah Giray Bayer, Doğan Emirhan Ergül, Melike Neslihan Bektaş ve Güney Kara’ya çok teşekkür ederiz.